Дитячий масаж значно відрізняється від масажу дорослої людини, оскільки організм дитини знаходиться в процесі постійного росту і розвитку, тому по-різному реагує на чиниться мануальне дію.
Дитячий масаж застосовують в медичній практиці досить широко. Його проводять не тільки для лікування хвороб, але і для зміцнення м'язів, зв'язок, поліпшення фізичного і психічного розвитку дитини, профілактики порушень постави. Зазвичай масаж поєднують з деякими фізичними вправами, що ще більше сприяє вірному формуванню кісткової, м'язової системи і зв'язкового апарату.
У дитячому масажі використовуються ті ж прийоми, що і для масажу дорослих людей, але виробляється вони повинні дбайливо, з меншим застосуванням сили. Процедуру краще довірити особі, яка добре знає особливості організму дитини. Експерти в області дитячого масажу проходять навчання і мають відповідні сертифікати, що підтверджують кваліфікацію.
Методи дії
Доцільність призначення масажу визначається доктором-педіатром. Не допускається проведення процедур при наявності яких-небудь гострих хвороб або збільшення температури тіла.
Розберемо, які основні методи дії використовуються при виконанні дитячого масажу:
- Погладжування - існують різні його методики (зигзагоподібне, прямолінійне, поздовжнє, концентричне та ін.) Зазвичай дитячий масаж починають і закінчують тому погладжуванням, тому, що воно надає розслабляючу дію на нервову систему дитини, сприяє релаксації м'язів, що полегшує подальші дії масажиста.
- Розтирання - цей масажний прийом вельми схожий на виконання минулого, але проводиться з величезним зусиллям. Якщо при погладжуванні кисті рук масажиста з легкістю ковзають по тілу дитини, то при розтиранні відбувається зміщення і пересування тканин. Розтирання розігріває масажовані тканини, покращує в них кровообіг і готує до наступних масажним прийомам.
- Вижимання - цей масажний прийом слід робити дуже повільно й дбайливо, щоб не викликати у маленького хворого хворобливих відчуттів. Рухи повинні йти лише по напрямках лімфатичних і кровоносних судин. Прийом вичавлювання може проводитися ребром або пензлем долоні, у дітей старшого віку рухи роблять двома руками. Вижимання сприяє поліпшенню кровотоку в масажованої області, посиленню тканинного обміну речовин, володіє болезаспокійливу і тонізуючу дію. Зазвичай прийоми вичавлювання реалізовують перед розминкою і змінюють з ним.
- Розминка - вважається основним прийомом дитячого масажу і надає велике навантаження на масажовані м'язи. Прийом розминання м'язів складається з трьох частин: захоплення і здавлення масажованих тканин, їх зміщення, а потім притиснення до кісток. На виконання прийомів розминання повинно відводитися близько 50% часу всієї процедури. Розминання призводить до розтягування м'язових волокон і поступового наростання м'язової сили.
- Вібрація - при масажі дітей повинна використовуватися вельми легко, лише кінчиками пальців. Вібрація поліпшує процеси кровообігу, обміну речовин в масажованої області і надає загальну тонізуючу дію на нервову систему дитини.
Вплив дитячого масажу
Дитячий масаж являє собою красиве лікувальний і профілактичний засіб при різних хворобах. Продемонстрований при кривошиї, плоскостопості, клишоногості, порушеннях постави. Масаж нормалізує функції нервової системи, поліпшує сон дитини. Також дитячий масаж підвищує імунітет.
Немає коментарів:
Дописати коментар