Щоб масаж надав позитивний ефект, потрібен комплекс з 10-15 сеансів, які проводяться через день або через два дні (залежно від патології і стану хворого).У зв'язку з тим, що масаж припускає безпосередню дію рук масажиста на тіло хворого, кваліфікація та досвід експерта в цьому випадку є ключовими факторами успішного лікування.Відмінність між масажем і іншим методом дії на тіло хворого, мануальною терапією, перебуває в тому, що масаж надає дію переважно на м'язи, а мануальна терапія - на кістки і суглоби. Мануальна терапія в порівнянні з масажем являє собою більш важливе і глибоке втручання.Основні прийоми масажу добре відомі. Це погладжування (в більшості випадків, з цього прийому починається сеанс масажу), вижимання і розминка, розтирання і елементи вібраційних рухів. Досвідчений масаж припускає вірне сполучення цих прийомів з метою досягнення більшого терапевтичного результату у конкретного хворого. Залежно від комбінації прийомів і технік, масаж може надавати як тонізуючу (активуючий), так і седативну (розслабляючу) вплив на організм.Ще один відповідальний ефект масажу - косметичний. Тонізуючий вплив масажу на м'язи обличчя і шиї широко використовується в косметології і дозволяє без оперативних втручань або застосування медикаментів досягти результату омолодження. Для підтримки шкіри в тонусі сеанси масажу потрібно проводити регулярно, не рідше ніж пару разів на рік.У терапії більшості хвороб масаж використовується як складовий елемент комплексу лікування, в поєднанні з лікувальною фізкультурою та фізіотерапевтичними методами.
Види, форми та методи
Європейський масаж припускає безпосередній вплив на уражену область і не враховує рефлекторні зв'язки, які існують між сегментами організму. Східні практики масажу засновані саме на рефлекторному дії. Серед методів рефлекторно-сегментарного масажу розрізняють сполучно-тканий масаж, періостальний і точковий (пальцевий) масаж.
Точковий масаж в певній мірі можна також розглядати як різновид акупунктури - методики лікувально-профілактичної дії на біоенергетично активні точки.
За локалізацією дії (за формою) масаж розрізняють загальний і локальний. Загальний масаж поширюється на все тіло хворого, починаючись, в більшості випадків, з великих груп м'язів (спинних) і длясь в напрямку кінцівок, кистей і стоп.
Локальний масаж - це дія на певну групу м'язів. Це можливо масаж однієї кінцівки або певного сегмента хребта - в залежності від захворювання хворого.
Крім загального і локального, виділяють також само-масаж (проводиться самим хворим), парний масаж (одночасна робота двох масажистів) і взаємний масаж. Взаємний масаж часто практикується будинку. Ця форма масажу припускає, що дві людини проводять масаж один одному.
Класифікація за видами масажу розрізняє спортивний масаж (використовується у спортсменів до і після тренувань і змагань), лікувальний, косметичний та гігієнічний (тонізуючий).
В залежності від методу дії на хворого, також виділяють пару різновидів масажу. Найбільш поширеним вважається ручний масаж (проводиться без додаткових пристосувань, тільки руками масажиста). Крім цього, розрізняють масаж апаратний, який передбачає застосування особливих пристосувань.
Вважається, що апаратний масаж відрізняється більшою силою дії, але меншою специфічністю. Апаратний масаж продемонстрований не при всіх хворобах, і його використання має певні обмеження. Ножний масаж - це масаж не руками, а ногами масажиста. Використовується такий різновид масажу лише у здорових людей з високою масою тіла і добре розвиненою м'язовою системою. Любительське, будинки, використання ножного масажу можливо страшним, тому, що при дії ногами на тіло массажіруемого складно без відповідного досвіду розрахувати силу тиску.
Показання та протипоказання
В залежності від захворювання, у конкретного хворого використовується особистий набір технік і методик масажу. Так, наприклад, при хвороби дихальної системи головна увага масажиста приділяється методикам, які дозволяють поліпшити відходження слизу та підвищити загальний тонус організму.
Використання маси в лікуванні хвороб м'язів, кісток і суглобів припускає таку дію на м'язи, через якого створюються позитивні умови для розвитку і зміцнення м'язового корсету. Тому міцний м'язовий корсет дозволяє знизити навантаження на суглоби хребта і не допустити прогресування та ускладнення таких хвороб, як остеохондроз і сколіоз.
Протипоказаний масаж насамперед при всіх гострих станах (гострих травмах, кровотечах, інфарктах, інсультах), а також при хворобах, які супроводжуються вираженим збільшенням температури тіла.
При системних хворобах сполучної тканини (СЗСТ) масаж не протипоказаний, але повинен бути щадним і враховувати стан конкретного хворого.Не рекомендується використання масажу у хворих з нестабільною психікою або психічними хворобами. Протипоказаний масаж при хворобах, які супроводжуються підвищеною кровоточивістю судин (гемофілія, тромбоцитопенія).Масаж - це дія однієї людини (масажиста) на м'язи іншої людини (хворого), яке проводиться з метою збільшення м'язового і загального тонусу організму.Існує безліч класифікацій масажу. З точки зору впливу на організм хворого найбільш відповідальним представляється поділ методів масажу на класичні (європейські) і рефлекторно-сегментарні (східні).Показаннями до проведення як класичного, так і рефлекторного східного масажу може служити будь-яке захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, так само як і патологія нервової та дихальної системи.
Немає коментарів:
Дописати коментар