Питанням планування і підбору конкретних методик і прийомів роботи з лікувальної фізкультури приділено недостатньо уваги в науковій і методичній літературі.
Особливе місце серед занять дошкільного та шкільного курсу для дітей з вадами займає ЛФК (лікувальна фізкультура), що обумовлена, перш за все, специфічним впливом засобів фізичної культури на організм дитини. Жодний з навчальних предметів, крім ЛФК не зробить такого вагомого впливу і взаємодії на рівень фізичного розвитку дитини, на стан здоров'я, на формування життєво важливих рухових вмінь та навичок, на корекцію наявних недоліків у фізичному розвитку.
Характеризуючи фізичний розвиток сліпих та слабозорих дітей, багато авторів відмічають, що втрата або порушення зору в дитячому віці в подальшому діє на динаміка фізичного розвитку у сліпих і слабозорих. Рівень розвитку відстає від нор ми. Майже протягом всього дошкільного та шкільного віку діти відстають в рості та вагі від своїх однолітків. Причому, з віком ця різниця в рості збільшується, досягаючи до 16-18 років 9-13 см. у сліпих і 5-8 см. у слабозорих.
Помітне відставання від норм у дітей з вадами відмічається і в розвитку життєвої ємкості легень. Дослідження показують, що у сліпих вони більш виражені в 10-12 років (504см3), у слабозорих - в 11-13 рокш (675 см3).