середа, 7 січня 2015 р.

Лікувальна фізкультура, як один із головних предметів в корекції вад розвитку

Питанням планування і підбору конкретних методик і прийомів роботи з лікувальної фізкультури приділено недостатньо уваги в науковій і методичній літературі.
Особливе місце серед занять дошкільного та шкільного курсу для дітей з вадами займає ЛФК (лікувальна фізкультура), що обумовлена, перш за все, специфічним впливом засобів фізичної культури на організм дитини. Жодний з навчальних предметів, крім ЛФК не зробить такого вагомого впливу і взаємодії на рівень фізичного розвитку дитини, на стан здоров'я, на формування життєво важливих рухових вмінь та навичок, на корекцію наявних недоліків у фізичному розвитку.
Характеризуючи фізичний розвиток сліпих та слабозорих дітей, багато авторів відмічають, що втрата або порушення зору в дитячому віці в подальшому діє на динаміка фізичного розвитку у сліпих і слабозорих. Рівень розвитку відстає від нор ми. Майже протягом всього дошкільного та шкільного віку діти відстають в рості та вагі від своїх однолітків. Причому, з віком ця різниця в рості збільшується, досягаючи до 16-18 років 9-13 см. у сліпих і 5-8 см. у слабозорих.
Помітне відставання від норм у дітей з вадами відмічається і в розвитку життєвої ємкості легень. Дослідження показують, що у сліпих вони більш виражені в 10-12 років (504см3), у слабозорих - в 11-13 рокш (675 см3).

Правильна постава

Для більшості проблема постави виникає ще в школі, коли учні неправильно сидять за партами. Хтось на голову вище своїх однолітків і тому горбиться, щоб не виділятися. А хтось, навпаки, був низького росту і часто ходив на високих підборах. Незалежно від причин, погана постава провокує болі в попереку і безліч різних захворювань хребта.

Лікарі вважають, що навчитися тримати свою поставу ніколи не пізно. Чим раніше ви почнете, тим більше шансів, що в майбутньому ви уникнете багатьох проблем.
Встаньте напроти дзеркала і подивіться на себе уважним прискіпливим поглядом. Плечі повинні перебувати на одному рівні. Поверніться боком. Плечі висунуті вперед, голова нахилена - у вас неправильна постава. Встаньте спиною до стіни, ноги разом, руки вздовж тіла. Зі стіною у вашого тіла повинні бути три точки дотику: п'яти, попа і лопатки. Запам'ятайте це положення і встаньте так перед дзеркалом. Саме так ви повинні ходити, сидіти і стояти, саме це є правильною поставою. Вага тіла треба розміщувати рівномірно на обидві ноги, груди вперед, плечі розгорнути, а м'язи черевного преса злегка напружити для підтримки нижньої частини спини. Стояти треба прямо, але спокійно, трохи підтягнувши живіт.

Лікувальний масаж спини

Лікувальний масаж спини виступає частиною оздоровчого масажу всього тіла. При цій, ймовірно, лікувальний масаж спини є найприємнішою частиною основної процедури.
На спині людини зосереджена величезна кількість м'язів різних груп, які захищають внутрішні органи.

Між тим, саме спина вважається одним з найбільш вразливих місць людського тіла, так як вся втома і напруга, яку людина накопичує за робочий день, неодмінно відбивається на стані спини. З цієї причини лікувальний масаж спини набуває особливої ??важливості. Дуже корисно навчитися проводити лікувальний масаж спини своїми силами будинку, що заощадить масу часу і коштів.

Лікувальна фізкультура при сколіозі. Основні правила та попередження.

Сколіозом називають бічне викривлення хребта. Така деформація може відбутися в будь-якому відділі Хребетних стовпа. Найбільш часто хвороба розвивається в дитячому або юнацькому віці. Причини подібного порушення - це вроджені хвороби і деформації, неправильна постава при сидінні або ходьбі, нерівномірне навантаження під час фізичних вправ і т.д. Лікувальна фізкультура при сколіозі - це невід'ємна частина лікування. Крім того, ці прийоми можна і потрібно використовувати в якості профілактики деформацій хребта.
Лікувальна фізкультура при сколіозі та її значення . Регулярне виконання нескладних вправ допоможе стабілізувати стан хребта, що особливо важливо в дитячому віці, коли скелет тільки формується.

понеділок, 5 січня 2015 р.

Загальні підходи до лікування ДЦП

У лікуванні ДЦП діє ряд загальних методологічних підходів.

Плавання

Плавання рекомендується всім дітям з ДЦП. Воно сприяє зміцненню м'язів. Рухи у воді уповільнені, що дає дитині запас часу для розрахунку дій. Здатність до збереження рівноваги у воді менш важлива, тому він може займатися на рівних з однолітками, що сприяє підвищенню його самооцінки.

Поетапність розвитку

Після освоєння чергового досвіду заняття концентруються на досягненні наступного . Наприклад, спочатку дитина навчається перекочуватися на мате, розстеленому на підлозі, потім - скочуватися з невеликого ухилу, після цього - перекочуватися з великим м'ячем, далі - виконувати рухи руками в положенні лежачи на животі. Потім

Лікувальна фізкультура для дітей при ДЦП

Дитячий церебральний параліч - порушення рухових функцій мозку, які з'являються в результаті його порушення в дитинстві. Такі відхилення не прогресують. Вони з'являються з народження дитини і існують протягом усього життя. Рухові порушення часто виражені слабкістю певної групи м'язів. В результаті чого не скоординовані рухи ніг, рук, порушена хода, може закидати шия. Діагноз ДЦП може порушити інтелектуальний розвиток і мова. Головна причина ДЦП - задуха або недостача кисню в утробі матері або ж після народження. Це можливо виражено завдяки яких патологій під час вагітності матері. Також будуть пошкодити мозок плоду різні травми, викликані якими-небудь видами акушерської патології, неправильна будова таза матері, затяжні пологи, не сильний родова діяльність. Але значно частіше тяжкість родів можливо з'ясована вже існуючими порушеннями внутрішньоутробного розвитку дитини.
Гемолітична хвороба також може викликати хворобу після пологів, в результаті чого відбувається інтоксикація мозку дитини. Викликати її може несумісність по резус-фактору або групі крові матері і дитини або ж печінкова недостатність плоду. В основі ДЦП лежить гіпоксія, яка заважає нормальному формуванню головного мозку дитини. Особливо тих ділянок, які відповідають за рефлекторні механізми і рівновагу тіла. Це призводить до походження патологій рухових реакцій і неправильного розподілу в скелеті м'язового тонусу.

Лікувальний масаж

Одним з кращих засобів при лікуванні багатьох хвороб є лікувальний масаж. Як ми знаємо, лікувальний масаж сприяє нормалізації діяльності організму, надає допомогу швидкому відновленню після хвороб. Тому тому він включений в лікувальну програму різних медичних установ, зокрема в санаторіях, лікарнях, поліклініках.

Методи дії

При різних хворобах використовується свій вид лікувального масажу. Методика масажу насамперед залежить від суть хвороби, форми їх прояву і не тільки. Крім цього, враховується стадія розвитку захворювання і особисті прояви у кожного хворого.
При виконанні лікувального масажу методи дії аналогічні, що і при звичайному: погладжування, розтирання, вижимання, вібрація. Використання того чи іншого прийому